Rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu plastycznego „Chemia w rolnictwie”

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2016/2017 Grupa Azoty, jak co roku, ogłosiła konkurs plastyczny dla dzieci szkół podstawowych pt. „Chemia w rolnictwie”.
Konkurs polegał na stworzeniu pracy plastycznej związanej z działalnością Grupy Azoty i obecnością jej produktów w rolnictwie. Projekt skierowany był do uczniów klas 1-3 z całej Polski.
Nasza firma do konkursu zgłosiła dwie szkoły: Szkołę Podstawową w Przylesiu oraz Zespoł Szkolno-Przedszkolny w Miłowicach.

W dniu 28 listopada 2016 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy udział w nim tak wielu szkół, a było ich aż 151 z całej Polski.
Wpłynęło 851 przepięknych i ciekawych prac. Komisja konkursowa  kierując się  zgodnością pracy z tematyką konkursu, pomysłem, walorami artystycznymi oraz estetyką pracy przyznała:
I miejsce – Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Izbicy, II miejsce -Szkole Podstawowej w Rożnowie Nowogardzkim, III miejsce – Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sławęcinie. Komisja przyznała dodatkowo 3 wyróżnienia dla: 1. Szkoły Podstawowej Szewcach, 2. Szkoły Podstawowej w Grucie, 3. Zespołu Szkół w Gostkowie.

 

Ze szkół zgłoszonych przez naszą firmę w konkursie wzięli udział następujący uczniowie

– ze Szkoły Podstawowej w Przylesiu:

Julia Gadzińska, Mateusz Dorodziak, Magdalena Bożek i Julia Rachwalska

– z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłowicach:

Zuzanna Stajszczyk, Weronika Rapalska, Weronika Szyja, Alicja Korczak, Magdalena Cichosz, Agata Stajszczyk.

Otrzymali oni upominki od Grupy Azoty.

 

Wszystkim Uczniom, biorącym udział w konkursie składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie i kreatywność. Życzymy Wam dalszych sukcesów artystycznych!

 

Relacje z finału Konkursu możesz przeczytać tutaj.

Maszyny rolnicze KUHN oraz inne, Środki ochrony roślin, Nawozy, Materiał siewny